Ασκήσεις για όλο το σώμα; Δες το σώμα σου να αλλάζει σε 3 εβδομάδες με ΑΥΤΟ το πρόγραμμα 30 επαναλήψεων!

Το σώμα των ονείρων σου μπορεί να συμβεί με τη μέθοδο "30-1" που διαρκεί μόλις 15 λεπτά.

shutterstock_695214214

Ο κορυφαίος trainer Dolvett Quince αποκαλύπτει το πρόγραμμα που ο ίδιος ονομάζει "30-1". Τι σημαίνει αυτό; Η ιδέα της μεθόδου "30-1" βασίζεται σε 5 ασκήσεις - «κλειδιά» των 30 επαναλήψεων. Μετά από κάθε σετ, έχεις 1 λεπτό στη διάθεση σου για χαλάρωση. «Ο σκοπός των 30 επαναλήψεων και του ενός λεπτού ξεκούρασης είναι να "χτίσεις" δύναμη και γράμμωση σε όλο το σώμα» εξηγεί ο Quince.

Πράγματι, «κυνηγάς» έναν στόχο, δηλαδή την ολοκλήρωση των 30 επαναλήψεων, σκεπτόμενη πως θα έχεις στη διάθεση σου 1 λεπτό για ξεκούραση - όχι κι άσχημα. Βέβαια, όπως λέει ο Quince «η συγκεκριμένη μέθοδος τεστάρει τις αδυναμίες σου και σου δίνει την ευκαιρία να γίνεις καλύτερη».

Ασκήσεις για όλο το σώμα:

ασκήσεις για όλο το σώμα

Όσο για τα αποτελέσματα; «Ακολουθώντας το παραπάνω πρόγραμμα δύο φορές την εβδομάδα, θα δεις το σώμα σου να αλλάζει μέσα σε 3 εβδομάδες - θα νιώθεις πιο δυνατή και τονωμένη» επισημαίνει ο trainer.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα διαρκεί μόλις 15 λεπτά και μπορείς να το κάνεις οπουδήποτε. Τι άλλο χρειάζεται για να πειστείς; Mάλλον τίποτα!

Για να είσαι σίγουρη πως εκτελείς τις ασκήσεις σωστά δες πώς θα κάνεις κοιλιακούς, καθίσματα και κάμψεις εδώ, burpess εδώ και βυθίσεις εδώ.